Rozmowa o współżyciu daje wiedzę

Skąd można nabyć rzetelną wiedzę o tym, jakie auto kupić? Z rozmowy z fachowcem.
Skąd można nabyć rzetelną wiedzę o potrzebach seksualnych w Twoim małżeństwie? Z rozmowy z fachowcem – Twoim współmałżonkiem.

O czym mąż nie wie, jeśli nie rozmawia ze swoją żoną?:
Jak ona rozumie romans. Co lubi. Co ją denerwuje. Czego nie lubi. Na co czeka. Czego oczekuje. Jakie pozycje są dla niej miłe i dlaczego. Czy ją coś boli podczas współżycia. Co czuje. W jakich warunkach ona się rozbudza. Czego oczekuje podczas gry zstępnej (czyli w końcowej fazie).

O czym żona nie wie, jeśli nie rozmawia z mężem?:
Co dla niego wyraża współżycie. Czy czuje się dobrze ze swoją płciowością. Czy jest mu łatwo z różnych ról społecznych czy rodzinnych przejść do bycia kochankiem swojej żony. Czy coś go spina albo blokuje podczas współżycia.

I wiele innych rzeczy nie wiedzą, gdy ze sobą o współżyciu nie rozmawiają.

Kolejna sprawa jest taka, że głęboka rozmowa małżeńska (niekoniecznie o seksie) powoduje, iż mąż i żona bardziej się rozumieją, ich serca są bliżej siebie.
Czy wiesz, co to jest porost? Porost to symbioza grzyba i glona. Same glony jakoś sobie dają radę. Same grzyby też. Ale gdy są blisko siebie grzyby i glony, gdy są w sobie, nabywają dziwnych właściwości – potrafią przetrwać warunki atmosferyczne, które zabijają inne organizmy (nawet same grzyby czy same glony). A przy tym porosty rozrastają się w piękne kształty.
Coś podobnego może się dziać, gdy on i ona rozmawiają. Stają się jedno. Dużo łatwiej wtedy o współżycie. Ale nie koniec na tym – gdy serca małżonków są blisko siebie, to mogą osiągać trzeci poziom współżycia. Wyższą wrażliwość erotyczną.

Sposobem na okazanie miłości mężowi jest seks; sposobem na okazanie miłości żonie jest głęboka rozmowa i szczera chęć poznania jej pragień i najskrytszych myśli.
Dobrze, kiedy małżonkowie wykorzystują te formy, by okazywać sobie miłość. Kiedy żona zainicjuje współżycie mąż myśli: „Ona mnie lubi, ona mnie kocha”. Kiedy mąż zaproponuje żonie: „Kochanie, może porozmawiamy wieczorem na spokojnie przy herbacie?”,ona pomyśli: „Jemu na mnie zależy”. I już się nie będzie mogła doczekać wieczoru.
Seks i rozmowa mają to wspólne, że są nieodłącznymi elementami małżeństwa i powinny pojawiać się w nim regularnie, często, skoro małżonkowie chcą sobie okazywać miłość i oddanie.

Pewna żona podczas rozmowy z mężem poczuła się przy nim dobrze, poczuła się przyjęta. Od dawna nie czuła takiej bliskości z nim jak wtedy. Jeszcze w trakcie rozmowy, kiedy jej serce zostało wypełnione poczuciem kochania przez męża, powiedziała: „Chodź do łóżka”...


UWAGA! Każda rozmowa małżeńska o współżyciu jest rozmową delikatną. Nie jest rozmową techniczną. Jeśli potraktujesz ją jako rozmowę techniczną, to możesz przeoczyć moment, w którym druga osoba się zamknęła.
Taka już natura seksu – bardzo intymnego spotkania.

UWAGA 2! Rozmowy małżeńskie i współżycie nie wystarczają. Nie chcemy podawać tanich recept w stylu reklam w telewizji: Kup to i będziesz szczęśliwy. Rozmowy małżeńskie są ważne, współżycie jest ważne. Ale istnieje jeszcze kilka innych spraw ważnych.

Modest i Agata

Korzystamy z plików cookies. Aby wyłączyć to powiadomienie wystarczy kliknąć na napis.