Słowo od Autorów

 

Gdy patrzymy w przeszłość, dochodzimy do wniosku, że jest niezwykle interesujące to, iż tak wielu dobrych ludzi spotkaliśmy w życiu.

Chcielibyśmy w tym miejscu podziękować Panu Bogu za tych, którzy byli dla nas wzorami relacji małżeńskiej. Patrzyliśmy na nich i coś z tego patrzenia wykorzystywane było do budowania konstrukcji naszej więzi. Byli oni dla nas często zapalnikami inspirujących rozmów, nieraz trudnych, wymagających rozmów. Jesteśmy wdzięczni za to, że zetknięcie z nimi wyprowadzało nas ze schematów.

 

Jesteśmy przeświadczeni, że małżeństwo szczęśliwe to nie relacja schematyczna. Jest ono raczej zaskakujące, i to w każdym dniu na nowo. Zaskakuje nieraz tak bardzo, że wymaga dużo elastyczności. Zdajemy sobie sprawę, że nie musi być łatwo odnaleźć się w tzw. dzisiejszym świecie i spros­tać wymaganiom, wyzwaniom. Te wyzwania mają jednak małe znaczenie wobec wyzwań wynikających z samego małżeństwa.

 

Zapraszamy do korzystania z naszego bloga: www.spiceindex.pl/blog; jeśli pomoże on choć jednemu małżeństwu, to będzie znaczyć, że był sens go tworzyć.

 

Skoro trzymasz tę instrukcję w ręce, to znaczy, że również Ty jesteś współtwórcą tego, co chcieliśmy osiągnąć – działanie na rzecz skutecznych, twórczych, kochających małżonków. Dziękujemy za współdzielenie naszego celu. Jednocześnie zachęcamy – bądź proaktywny! Zarówno podczas rozmów małżeńskich jak i w pozostałych aktywnościach życia.

Agata i Modest

 

- - -

Powyższy tekst jest umieszczony w Instrukcji do Karty Rozmowy Małżeńskiej (www.kartarozmowy.pl)

M.

 

Korzystamy z plików cookies. Aby wyłączyć to powiadomienie wystarczy kliknąć na napis.