Karta Rozmowy Małżeńskiej 1

Ania i Jakub umówili się na rozmowę małżeńską. Ponieważ ostatnio stali się posiadaczami Karty Rozmowy Małżeńskiej, więc chcieli przeprowadzić rozmowę zgodnie ze wskazówkami Karty.

PROSTA HISTORIA

W tym celu przeczytali instrukcję i już dzień wcześniej ustalili temat rozmowy. Wybór padł na danie, które ich zaintrygowało: Jak chcemy świętować małżeńskie rocznice, z tematyki Świętowanie. Wtedy też ustalili podział obowiązków przy rozmowie. Ania miała zająć się przygotowaniem stołu i sałatki owocowej a Jakub miał za zadanie przygotować odpowiednią, nastrojową muzykę i wybrać przystawkę.
Jakub zagłębił się w Kartę i ostatecznie zdecydował, że właściwą przystawką do tego tematu będzie Lubię 2 z grupy Przystawek do wypowiedzenia.
Ponieważ dysponowali czasem około jednej godziny na całość rozmowy, więc ustalili, że przystawka będzie trwała 5 minut.
Bez zbytniego pośpiechu ale i bez niepotrzebnych przestojów wykonali domowe zadania i zgodnie z ustaleniami o godzinie dwudziestej trzydzieści stolik był przygotowany, muzyka włączona a oni siedzieli, patrząc sobie w oczy. Jakub rozpoczął, mówiąc czego będzie dotyczyła przystawka.
Po przystawce przyszedł czas na dialog o świętowaniu małżeńskich rocznic. Pojawiło się wiele ciekawych dla obu stron spostrzeżeń. Nie zorientowali się, gdy na rozmowie minęła im godzina.
Na koniec Ania zaproponowała, aby zrealizowali Deser słodki. Jego następstwem był Deser z przyszłością, podczas którego umówili się na następną rozmowę miesiąc później.
Uśmiechnięty Jakub chował Kartę na półkę z książkami, patrząc z radością na swoją żonę i myśląc: „Mam szczęście, mając taką żonę”. Tymczasem Ania była chyba jeszcze bardziej uśmiechnięta i myślała: „Ach, jak dobrze porozmawiać z mężem! Boże, dzięki za takiego męża. Dzięki za męża, który ze mną rozmawia”.

- - -
Więcej o Karcie Rozmowy Małżeńskiej można znaleźć tu: www.kartarozmowy.pl

M.

Korzystamy z plików cookies. Aby wyłączyć to powiadomienie wystarczy kliknąć na napis.