Przepis na miły listopadowy wieczór we dwoje

Do przygotowania przez żonę.

Składniki: Sok z malin (może być z innych owoców), kilka kawałków sernika, świeca w kolorze białym lub naturalnie woskowym, płachty

Przygotować sernik na wieczór, tak aby łatwo go można było podać na stół. Podobnie przygotować talerzyki i widelce oraz ładne naczynia na sok.

Potrzeba będzie dużo światła przez pierwsze pół godziny. Zatem dobrze byłoby się upewnić, czy jest dużo światła w pokoju, w którym ma być spotkanie. 

Proponujemy, aby pokojem spotkania była sypialnia. Należy ten pokój przyozdobić w sposób, który ją zdecydowanie zmieni. Dlatego też dobrze byłoby znaleźć duże płachty o ładnym jasnym kolorze (biały, ecru, żółty, jasno-czerwony itp.). Mogą to być po prostu prześcieradła, można wykorzystać duże ręczniki, obrusy. Te płachty należy zawiesić na ścianach i meblach. Im bardziej wizualnie zmieniony pokój tym lepiej.

Jeśli w tym pokoju jest stolik, to dobrze. Jeśli nie, to należy przed spotkaniem poprosić męża, aby przyniósł z innego pokoju. Wystarczy, że będzie on czysty; nie musi mieć obrusa.

Zadzwoń do męża w ciągu dnia i powiedz: „Kochanie, zapraszam cię wieczorem na miły wieczór we dwoje”.

Na stole połóż świecę i zapal około początku spotkania. Zanim jednak usiądziesz, przynieś sernik i sok.

Proponujemy, aby przewidzieć, żeby nie „wisiały” nad wami tematy dzieci, pracy, zaangażowania w różne sprawy. Jeśli one wiszą, to mogą zdominować wasze spotkanie, a nie o to chodzi.

Przez pierwsze pół godziny powinny być zapalone światła. Potem możesz przygasić sporo z nich, tak aby pojawił się inny nastrój, ciemniej w pokoju.

Podczas całego spotkania pamiętaj o uśmiechu! 

Acha – jeszcze jedno – nie miej oczekiwań, że ten wieczór będzie super udany. Być może tak będzie. A być może nie. Ale nawet w tym drugim przypadku – coś się między wami stanie dobrego dzięki twoim staraniom. A poza tym będzie jeszcze wiele okazji do udanych spotkań.

M.

Korzystamy z plików cookies. Aby wyłączyć to powiadomienie wystarczy kliknąć na napis.